Posty

Wyświetlanie postów z październik, 2019

Tomcat: folder logowania ustawia się w homie log4j

Jak chcę zmienić folder gdzie się loguje, to trzeba to ustawić w log4j.      Tylko albo aż tyle na dziś ;)

IntelliJ: ctrl + shift + f - znajdź w ścieżce!

podczas gdy samo ctrl + f szuka w danej klasie, to rozszerzenie z shiftem szuka w całym projekcie :) bardzo pomocny skrót - chyba najlepszy, żeby coś znaleźć :)     Można szukać zarówno w projekcie, jak i w folderze tylko i w module - jeszcze nie wiem do końca, o co chodzi z tym modułem, ale ostatnio właśnie tam znalazłem coś ciekawego, więc na pewno to coś znaczącego.     To tyle ode mnie na dziś, zapraszam Cię do dzielenia się swoimi wrażeniami z tego posta, lub np. swoim dzisiejszym odkryciem  np. w komentarzu :)

JAVA: EdmException rzuca ładny wyjątek z wiadomością, bo IllegalArgument rzuca wyjątek z nieładną wiadomością

Jak w temacie, może później wyślę jakieś przykłady, póki co, to trzeba mi wierzyć na słowo :)

Jak mówić, żeby mnie słuchano i rozumiano?

Początkowo tytuł tego posta brzmiał: "JAVA: EdmException rzuca ładny wyjątek z wiadomością, a IllegalArgument rzuca wyjątek z nieładną wiadomością" - swoją drogą w następnym poście będzie można się z nim zapoznać ;) Ale jak zacząłem pisać moją pierwszą myśl o tym tytule, to potem jakoś się rozciągnęło w cały wykład na temat prostego przekazywania informacji, więc postanowiłem już to tu zostawić i napisać o powyższym wyjątku w następnym poście. A oto co napisałem w związku z moimi myślami na temat tego tytułu: Ha ha, nieco prosto piszę, ale lubię proste stwierdzenia. Po co mi nieproste stwierdzenia, jak mogą być proste?  Podoba mi się w programowaniu, że mogę być prawdziwie sobą i nie muszę udawać nikogo, żeby stwarzać pozory, że coś wiem. Jak czegoś nie wiem, to mówię o tym otwarcie i nikt się nie oburza. bo każdy programista zdaje sobie doskonale sprawę, że: Każdy kiedyś czegoś nie wiedział, dopóki się tego nie dowiedział, odległość dzieląca programistę z miejsca nie...

Tomcat's war: rodzaje plików, a konieczność budowania warów

Konieczność budowania warów w zależności od rodzaju pliku prezentuje się następująco: *.java - trzeba budować wara, żeby aplikacja zaciągnęła (czasem zadziała recompile, ale o tym już pisałem tutaj ) *.bpmn - trzeba budować wara + w activiti-explorer trzeba dodać *.xml  - nie trzeba wara, wystarczy dodać do aplikacji *.jbpm4 - podgrać w aplikacji Jeszcze dopiszę kilka rodzajów, o których teraz nie pamiętam. Dobrego dnia.

IntelliJ i Eclipse - Activiti: pokazywanie plików w explorerze

Żeby zobaczyć pliki w oknach systemowych (np. Windowsa) to należy: W Intellij: prawy na plik i "Show in Explorer". W Activiti: Pracy na folder w których jest plik i "Show in" -> "System Explorer". To wszystko na dzisiaj. Miłego pokazywania ;)

Notepad+: zmiana entera \n i \r

Cóż tu więcej dodać. Wszystko jasne, jeśli chcesz usunąć enter, albo dodać w jego miejscu przecinek, to nie wystarczy obsłużyć tylko \n ale trzeba też \r przy tym trzeba nadmienić, że musi być włączony tryb rozszerzony obsługujący znaki \n i \r, bo inaczej raczej nie zadziała. That's it ;)

SQL: w LIKE jak wyszukanie kawałka daty, to % na początku, chociaż szukamy pierwszych liczb

Dziwne, że to nie działa bez % na początku, ale serio testowałem i nie działa inaczej. Może ktoś ma inne doświadczenie?

IntelliJ: można zrobić show diffa na annotatetach

Ha ha, jak to brzmi. Moje notatki z tego tematu pochodzą z ok 2 miesięcy temu i chyba z całe 15 sekund zastanawiałem się co miałem na myśli to pisząc ;)     Już rozkodowuję: Chodzi o to, annotations, nie tylko pokazuje kto i kiedy dokonał zmiany, ale i z jakim comitem to poszło i co było wcześniej (łącznie z tym, kto wcześniej dokonał zmiany) :)     Wystarczy kliknąć na osobę lub datę i pokaże nam co było zrobione i co było wcześniej.     To tyle. Miłego dnia.

Arrays.binarySearch() Szukajcie a znajdziecie

Fajna metodka Javy szukająca elementu w tablicy. Zwraca dodatni wynik w postaci indeksu w którym miejscu występuje podana liczba, wtedy i tylko w tedy jeśli znalazło element.      Bardziej szczegółowe wyjaśnienie - zgodnie z  tym  opisem: byte byteArr[] = { 10 , 20 , 15 , 22 , 35 };          char charArr[] = { 'g' , 'p' , 'q' , 'c' , 'i' };          int intArr[] = { 10 , 20 , 15 , 22 , 35 };          double doubleArr[] = { 10.2 , 15.1 , 2.2 , 3.5 };          float floatArr[] = { 10 .2f, 15 .1f, 2 .2f, 3 .5f};          short shortArr[] = { 10 , 20 , 15 , 22 , 35 };              Arrays.sort(byteArr);          Arrays.sort(charArr);  ...